Delabie душевой поддон PMR 800x800mm h30mm нержавеющая сталь 150500
Бренд:
Единица: шт
Время доставки: 14-21 день
‼️ Используй промокод KEVAD2026 в корзине и получи скидку – только сегодня!
▼ Читать далее: ...
✅ Популярные товары в наличии на складе в Таллине — доставка 1–3 дня или самовывоз.
✅ Если товар под заказ, уточните детали — часто мы можем предложить доставку быстрее ожидаемого: info@pegu.ee
✅ На все товары действует гарантия 2 года и право на возврат 14 дней.
✅ Автоматическая отправка счета на e-mail. Для e-arve добавьте пометку в комментариях.
ℹ️ Цена включает налог с оборота (KM).
PEGU OÜ — Usaldusväärne ettevõte 2025 Delabie душевой поддон PMR 800x800mm h30mm нержавеющая сталь 150500
DESCRIPTION
PMR recessed shower tray
Ref. 150500
Recessed shower tray, 800 x 800mm.
Suitable for people with reduced mobility: slimline shower tray.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1.5mm
Drainage slope.
Supplied with 1 ½" waste.
Non-slip surface.
CE marked. Complies with European standard EN 14527.
Weight: 8.5kg.
TECHNICAL FEATURES
PMR recessed shower tray
Ref. 150500
| Depth | 30mm |
|---|---|
| Length | 800mm |
| Width | 800mm |
| Thickness | 1.5mm |
| Finish | 304 polished satin stainless steel |
Файлы
Damixa 1702100 Pine смеситель на раковину. Хром
PINE
Basin Mixer
170210000
Chrome
Pine
Claus Rantzau
5708516814610
126,03 €
Damixa душевой комплект Pine, термостат+ верхний душ+ ручной душ c 1500mm металлическим шлангом 5797000
- Article no.: 57970
- Finishes: Chrome, Silver (hose)
- Standard Features:
- Ceramic cartridge
- 3 spray modes
- Standard 150mm centres
- Including headshower, handshower and hose
- With wall plates & eccentric unions
630,16 €
Антивандальный унитаз INVA Н/Р сталь
AUZ 08 INV is a stainless-steel WC in matt design for the disabled. It is a stainless-steel toilet to stand on the floor at the wall. The drain is directed backwards (the bottom drain version AUZ 02 INV). The closet is based on the standard AUZ 08, which is heightened and lengthened to fulfil the directive regarding products for disabled persons. To increase the user comfort, the seating part is provided with a seat from hardened plastic. The closet includes a removable backrest recommended by the League for the rights of the wheelchair bound.
The standing WC is suitable for places where the common closet cannot be attached to the side wall, because of a thin bearing particle, for example.
It is suitable to supplement the closet with an automatic pressure-water flushing device with delayed flushing AUZ 3 INV (suitable for the disabled) or any flushing device with a cistern.
|
||||||||||||
| Complete delivery | |
|
|
automatic washing system for wellingtons with jets - 12V, 50Hz
| Radius of sensor | 0 – 0,4 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,3 – 1,0 MPa |
| Outlet | d = 32 mm |
| Inner dimensions of the trough | 250 x 400 x 280 mm |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 12 V, 50 Hz |
| Power requirement | 10 VA |
| Source of power supply | ZAC 1/20 (max. 2 x AMO 01) |
| ZAC 1/50 (max. 5 x AMO 01) | |
| Weight | 18 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet d = 32 mm
- Set up cable for power supply – 12 V, 50 Hz from source of power supply ZAC






