Delabie TEMPOMATIC душевой комплект с сенсором в с стену ≤ 155mm 230V/12V 452159
Бренд:
Единица: комплект
Время доставки: 14-21 день
‼️ Используй промокод KEVAD2026 в корзине и получи скидку – только сегодня!
▼ Читать далее: ...
✅ Популярные товары в наличии на складе в Таллине — доставка 1–3 дня или самовывоз.
✅ Если товар под заказ, уточните детали — часто мы можем предложить доставку быстрее ожидаемого: info@pegu.ee
✅ На все товары действует гарантия 2 года и право на возврат 14 дней.
✅ Автоматическая отправка счета на e-mail. Для e-arve добавьте пометку в комментариях.
ℹ️ Цена включает налог с оборота (KM).
PEGU OÜ — Usaldusväärne ettevõte 2025 Delabie TEMPOMATIC душевой комплект с сенсором в с стену ≤ 155mm 230V/12V 452159
TEMPOMATIC shower kit
Ref. 452159
Cross wall electronic shower kit:
TEMPOMATIC electronic valve for mixed water supply.
For walls ≤ 155mm.
Power supply by electronic unit with solenoid valve 1/2".
230/12V transformer.
2 operation modes:
- Automatic activation via presence detection.
- Voluntary ON/OFF activation by passing the hand in front of sensor ~10 cm.
Duty flush (~60 seconds every 24 hours after the last use).
Adjustable time flow from 30 to 60 seconds.
Flow rate set at 6 lpm at 3 bar.
Chrome-plated, tamperproof, scale-resistant ROUND shower head with automatic flow rate regulation.
Chrome-plated solid brass.
Wall plate flush to the wall.
Threaded rods can be cut-to-size.
Файлы
TECHNICAL FEATURES
TEMPOMATIC shower kit
Ref. 452159
| Supply | 230/12V mains supply |
|---|---|
| Connector | 1/2" |
| Technology | Electronic |
| Length | 155mm |
| Flow rate | 6 lpm |
Alpa смеситель скрытого монтажа, хромированная кнопка, водозащищённый корпус, 30 сек Presto 35190
Peitsegisti 30 sek töötsükkel
792,00 €
Alpa смеситель скрытого монтажа, хромированная кнопка, водозащищённый корпус, 30 сек, антиблок Presto 35192
Peitsegisti 30 sek töötsükkel
Antiblock süsteemiga
839,00 €
Душевой комплект ALPA с ограничителем времени работы, 30 sek 3bar, хром-чёрная кнопка Presto 35815
Vajutava nupuga dušši segisti
ALPA
Presto
kroom-must nupp
30 sek. töötsükkel 3 bar
731,00 €
Автоматическая мойка для сапог с дюзами, 12V, 50Hz
automatic washing system for wellingtons with jets - 12V, 50Hz
| Radius of sensor | 0 – 0,4 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,3 – 1,0 MPa |
| Outlet | d = 32 mm |
| Inner dimensions of the trough | 250 x 400 x 280 mm |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 12 V, 50 Hz |
| Power requirement | 10 VA |
| Source of power supply | ZAC 1/20 (max. 2 x AMO 01) |
| ZAC 1/50 (max. 5 x AMO 01) | |
| Weight | 18 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet d = 32 mm
- Set up cable for power supply – 12 V, 50 Hz from source of power supply ZAC
Душевая панель с рычажным смесителем PRESTOTEM2 SINGLE CONTROL Presto 88816
> Working pressure :
1 to 5 bar
> Flow :
10 l/min with integrated flow limiter
Fixed shower head with anti-limescale spikes
> Hydraulic supply :
G 1/2" (15x21), top or rear water inlet. For rear water inlet, we recommend to add the adaptation kit under the reference 91026 Single control mixer tap with ceramic disks
> Material :
Anodised aluminium extruded section (2.5mm thickness) Aluminium removable valve plate, peinted RAL 7005 colour High resistance RAL 7005 coloured ABS covers
> Functioning:
Wide opening panel without the need to dismantle from the wall and shower taps on a removable valve plate
> Thermal resistance :
Resistant to a temperature of 75°C for 30-minute-thermal-shocks
> Security :
Adjustable tamper-proof temperature limiter to prevent scalding
> Delivered with :
1/2" hoses with revolving nuts
MM 1/2" (15x21) straight stop valves and 250 micron filters Fastening screws and instruction manual
> Standards & approvals :
Brass body in accordance with EN 1982, EN 12164, EN 12165 Chrome-plated surface treatment in accordance with EN 12540 200-hour neutral salt spray resistant (NSS) in accordance with ISO 9227
1165,00 €






