Kavika ванна на ножках
Бренд:
Единица: шт
Время доставки: 14-21 день
‼️ Используй промокод KEVAD2026 в корзине и получи скидку – только сегодня!
▼ Читать далее: ...
✅ Популярные товары в наличии на складе в Таллине — доставка 1–3 дня или самовывоз.
✅ Если товар под заказ, уточните детали — часто мы можем предложить доставку быстрее ожидаемого: info@pegu.ee
✅ На все товары действует гарантия 2 года и право на возврат 14 дней.
✅ Автоматическая отправка счета на e-mail. Для e-arve добавьте пометку в комментариях.
ℹ️ Цена включает налог с оборота (KM).
PEGU OÜ — Usaldusväärne ettevõte 2025 Saappaidenpesuallas 7130
Saappaidenpesuallas 7130 on omilla jaloilla seisova allas, joka on suunniteltu käytettäväksi esim. päiväkodeissa kumisaappaiden ja kuravaatteiden huuhteluun sekä teollisuudessa hätäsuihkualtaaksi.
Tuote on kotimainen ruostumattomasta teräksestä valmistettu monikäyttöinen allas. Altaan reunat on pyöristetty turvallisiksi.
Altaan ulkomitat ovat 600x600x350 mm, sisämitat 550x550x250 mm. Allasta valmistetaan myös erikoismitoin.
Altaan mukana toimitetaan pohjaventtiili sekä pohjatulppa helmiketjulla. Altaan jaloissa on säätötassut, joilla se on helppo asentaa suoraan.
automatic washing system for wellingtons with jets - 12V, 50Hz
| Radius of sensor | 0 – 0,4 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,3 – 1,0 MPa |
| Outlet | d = 32 mm |
| Inner dimensions of the trough | 250 x 400 x 280 mm |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 12 V, 50 Hz |
| Power requirement | 10 VA |
| Source of power supply | ZAC 1/20 (max. 2 x AMO 01) |
| ZAC 1/50 (max. 5 x AMO 01) | |
| Weight | 18 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet d = 32 mm
- Set up cable for power supply – 12 V, 50 Hz from source of power supply ZAC
Антивандальная раковина LVR-36-S, сифон в корпусе Portinox
500x490x300
R/V teras AISI 304
Intra настенная хозяйственная раковина VK 480x385x190mm, Н/Р сталь
Wall hung utility sink in stainless steel. Supplied with fixing brackets.
Питьевой фонтан напольный/настенный с наполнителем для бутылки ,механический Н/Р сталь AISI304
AFO 01.SL
drinking fountain with spout for filling bottles designed to stand and to be attached to wall
AFO 01.SL is a drinking fountain with spout for filling bottles designed to stand and to be attached to wall. Water runs for the time for which the valve is pressed plus the pre-set period after it is released; thus the jet can be rinsed. Second pressure valve serves for bottle filling.
In standard version the fountain is produced with a niche suitable for filling the bottle of 0.7 l. Fliountain with a niche for filling the botlles of 1.5 l can be made on order.
Water supply is provided by a flexible hose, trap comprises an elastic flexible couple. Flexible design of water supply and outflow allows variable and easy connection of the drinking fountain as well as its dismounting.
TAutomatic drinking fountain (with a sensor) can be supplied per order.
AFO 01.SL is manufactured from the stainless steel AISI 304. Other materials (e.g. AISI 316) possible on order.
For cleaning we recomnned WÜRTH detergents – material preservation (no. 0893 121 K) and material cleaning (no. 893 121 1).
Package contents
- Stainless housing with cone
- Pressure valve with jet
- Pressure valve for bottle filling
- Flexible hose outflow
- Fixing and connecting material
| dimensions | 330 x 900 x 365 mm |
| water outlet | d = 40 mm |
| water inlet | G 1/2" |
| water pressure | 2 - 6 Bar, recommended 3 Bar |
| weight | 12 kg |
- Set up water outlet d = 40 mm
- Set up water inlet G 1/2"
Антивандальный комплект для раковины 1-200mm толщина стены Presto 31660
> Working pressure : 1 to 5 bar
> Flow : 6 l/min at 3 bar - 4-position flow adjustment device Anti-water-hammering design
> Flow time : 15 seconds (± 5 sec.)
> Hydraulic supply : In-line water inlet M G 1/2" Inlet and outlet Cold water
> Thermal resistance : Resistant to a temperature of 75°C for 30 minute thermal shock
> Security : Patented anti-blocking "S" system to avoid the water to flow continuously
> Delivered with : 1 Cross-partition control (1 to 200 mm thick) 1 Short wall spout (Non-rotating fixing) 87 mm 1 Closing tap with S anti-blocking system 1 stop valve M 1/2" (15x21) / M 1/2" (15x21) with quick couplings (12x14 mm) Instruction manual
> Standards & approvals : Brass body in accordance with EN 1982, EN 12164, EN 12156 Molded chrome-plated body in accordance with EN 12540 200-hour neutral salt spray resistant (NSS) in accordance with ISO 922
354,00 €






