- Frost-free drinking system for cattle and horses
- Fresh and clean water for the animals all year round
- Without wiring or electricity
- A minimum of maintenance
- No concern about filling the drinking vessels
- No concern about cleaning the drinking vessels
Delabie коллективная раковина CANAL 3000mm нержавеющая сталь сатин 120310
Бренд:
Единица: шт
Время доставки: 14-21 день
‼️ Используй промокод KEVAD2026 в корзине и получи скидку – только сегодня!
▼ Читать далее: ...
✅ Популярные товары в наличии на складе в Таллине — доставка 1–3 дня или самовывоз.
✅ Если товар под заказ, уточните детали — часто мы можем предложить доставку быстрее ожидаемого: info@pegu.ee
✅ На все товары действует гарантия 2 года и право на возврат 14 дней.
✅ Автоматическая отправка счета на e-mail. Для e-arve добавьте пометку в комментариях.
ℹ️ Цена включает налог с оборота (KM).
PEGU OÜ — Usaldusväärne ettevõte 2025 Delabie коллективная раковина CANAL 3000mm нержавеющая сталь сатин 120310
Wall-mounted CANAL wash trough
Ref. 120310
Wall-mounted wash trough for 4 posts - 3000mm.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1mm for the bowl, 1.5mm for surround and fixing brackets.
Easy to install: no joint concealers to install, lightweight wash trough.
Drainage on the right.
Without tap hole.
Supplied with 1½" waste.
Without overflow.
Supplied with fixings and fixing brackets.
CE marked. Complies with European standard EN 14296.
Weight: 19 kg.
Option to add a bacteriostatic 304 stainless steel splashback (ref. 100310).
Файлы
Valamu R/V terasest
Garaazi/koristusruumi jaoks
WC комплект TEMPOFLOX TC200 3/4" Delabie 761200
DESCRIPTION TEMPOFLUX 1 direct flush valve - Ref. 761200
Cross wall time kit for direct flush: Cross wall control, can be cut-to-size.
Soft-touch operation. Time flow ~7 sec.
Vacuum breaker.
Integrated stopcock and flow/volume rate adjuster.
Solid brass body and chrome-plated push-button.
In-line inlet M3/4".
Connection washer Ø 32/55mm.
For walls ≤ 200mm, without tube.
| Connector | 3/4" |
|---|---|
| Length | 200mm |
Delabie Раковина CANAL 2400mm, Н/Р сталь (4 места) 120300
CANAL wall-mounted wash trough
Ref. 120300
Wall-mounted wash trough for 4 posts - 2,400mm
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1mm for the bowl, 1.5mm for surroundand fixing brackets.
Easy to install: no joint concealers to install, light wash trough.
Drainage on the right.
With no tap hole.
Supplied with 1 ½" waste.
Without overflow.
Supplied with brackets and fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14296.
Weight: 20kg.
Possible to add a bacteriostatic 304 stainless steel splashback (ref. 0011800007).
| Height | 250mm |
|---|---|
| Length | 2400mm |
| Width | 400mm |
| Thickness | 1mm (basin) et 1.5mm (edge and fixing brackets) |
| Finish | 304 polished satin stainless steel |
DRINKING SYSTEM
Питьевой фонтан настенный сенсорный для бассейнов Н/Р сталь AISI316(бассейны) 6V(4x1.5V)
AFO 01.Yst. steel sensor controlled drinking fountain
AFO 01.Y is st. stainless wall hung drinking fountain controlled by sensor. Water runs after disrupting the scanning zone.
Fountain is made by welding all components together.
Fountain is suppplied with safety power 12 V, 50 Hz from power supply ZAC (AFO 01.Y) or with 4x AA battery (AFO 01.YB).
Material is standardly st. steel AISI 304 or can be AISI 316 (AFO 01.Y.CL or AFO 01.YB.CL).
St. steel driking fountain AFO 01.Y is based on favourite model AFO 01 with manual control.
The sensor, located on the right side of the fountain, is reacting on the approach of the user. Water starts to run from the nozzle, located in the middle of the fountain bowl, and runs over the time when the user´s head is in the scanning zone (max. 30 sec.) + preset time (max. 4 sec.) to clean the nozzle.
Package contents
- st. steel drinking fountain
- nozzle
- sensor and electronic
- electromagnetic valve
- connecting flexible hose
- corner valve with filters
- siphon
- mounting material
| water inlet | G 1/2" |
| water pressure | 1 - 10 Bar (AFO 01.Y; AFO 01.Y.CL) |
| 2 - 8 Bar (AFO 01.YB; AFO 01.YB.CL) | |
| outlet | d = 40 mm |
| bowl inner dimension | d = 245 mm |
| weigth | 4 kg |
| suppply | 12 V, 50 Hz (AFO 01.Y; AFO 01.Y.CL) |
| 6 V - 4 x AA battery (AFO 01.YB; AFO 01.YB.CL) | |
| power supply | ZAC 1/20 (max. 3 x AFO 01.Y ; AFO 01.Y.CL) |






