Practical paper rolls with cover sheets to fit the surface of the wall-mounted baby changing station
from DAN DRYER.
Leaving one hand free to mind the baby, a piece of paper is easily torn off the perforated roll with one hand only.
Комментарий
‼️ Используй промокод KEVAD2026 в корзине и получи скидку – только сегодня!
✅ Популярные товары в наличии на складе в Таллине — доставка 1–3 дня или самовывоз.
✅ Если товар под заказ, уточните детали — часто мы можем предложить доставку быстрее ожидаемого: info@pegu.ee
✅ На все товары действует гарантия 2 года и право на возврат 14 дней.
✅ Автоматическая отправка счета на e-mail. Для e-arve добавьте пометку в комментариях.
ℹ️ Цена включает налог с оборота (KM).
PEGU OÜ — Usaldusväärne ettevõte 2025 KAWAmaxi on modernse vormi ning praktilise disainiga seinapealne mähkimislaud.
Sobib nii ühiskondlikku ruumi kui ka koju.
Saksamaal valmistatud ergonoomilised, kasutajasõbralikud ja vastupidavad laste mähkimislauad.

| material: | Metall, Multiplex HPL coated |
| Care instructions: | waterproof, cleanable with disinfectant |
| depth closed (cm): | 22,6 |
| width (cm): | 68,2 |
| places to use: | at home, library, hotel, hospital, kindergarten, public places, shops, surgery, gastronomy |
| shelves (material): | acrylic glass |
| shelves (quantity): | 1 |
| load (kg): | 50 |
| height (cm): | 83 |
Mediclinics Machflow® M09ACS – это сушилка для рук из нержавеющей стали с матовой (шлифованной) отделкой, которая отличается своей энергоэффективностью и быстрой сушкой. Модель Machflow® идеально подходит для общественных мест с высокой проходимостью, таких как рестораны, кафе, офисные здания и другие подобные помещения.
Корпус сушилки для рук Mediclinics Machflow® разработан для максимальной вандалоустойчивости. Устройство запускается автоматически с помощью сенсора, а время сушки составляет всего 10-15 секунд. Этот продукт особенно популярен благодаря своему авангардному дизайну и разнообразию отделок – сушилка доступна в белом, черном, полированном и шлифованном исполнении, что позволяет ей гармонично вписываться в различные интерьеры.
Рекомендуемая высота установки – 100-120 см от пола. Сушилка для рук Mediclinics Machflow® поставляется в полностью собранном виде, что делает установку быстрой и удобной.
Время сушки составляет всего 10-15 секунд!!!
Practical paper rolls with cover sheets to fit the surface of the wall-mounted baby changing station
from DAN DRYER.
Leaving one hand free to mind the baby, a piece of paper is easily torn off the perforated roll with one hand only.
• A practical, hygienic solution to ensure a clean changing surface.
• Best way to hygienic nappy change.
• Fits the DAN DRYER paper roll holder.
| SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Product number: | 657 / EAN no. 5-709818-006574 |
| Technical data: |
Paper rolls, 41 g/m2. 105 sheets per roll.
Colour: White.
|
| Dimensions | L: 70 x W: 10 cm |
| Net Weight: | 3 kg |
Luxury baby changing mat to fit DAN DRYER's baby changing stations, model BJÖRK and model 659/660.
This mat is hand sewn and the highest attention has been paid to every detail. It is extremely durable; coated with 100% Oeko-Tex certified PU-leather on both sides, filled with foam and a felt sheet on top. A high-quality foam pad ensuring utmost hygiene and comfort for the baby while changing the diaper.
The mat is attached to the table changing surface with Velcro to provide optimum safety.
It can be cleaned with 70% alcohol without the need to clean it afterwards with water.
| SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Product number: | 3237 / EAN nr. 5-709818-032375 |
| Technical data: | Baby changing mat in PU-based artificial leather with foam filling |
| Dimensions | L: 650 mm x W: 450 mm x H: 20 mm |
| Weight: | 0.95 kg |
| Colour: | Illusion PU Black 00110 |
540 x 946 x 135 mm
vertical version
530 x 936 x 135 mm
vertical version
| AVAILABLE SURFACES | ORDER NUMBERS |
|---|---|
| satin finished (standard) | 727686 |
| (coloured) plastic powder - coating | 728686 |
PEGU.ee — каждый смеситель и аксессуар для ванной отобран на основе личного опыта.Вас консультирует сантехнический эксперт Александр Гуменюк, опыт 25+ лет. info@pegu.ee · +372 515 0681