Bobrick Elektriline kätekuivati süvitstud ADA Compliant, QuietDry 230М B-3725
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 5-6 nädala
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Bobrick Elektriline kätekuivati süvitstud ADA Compliant, QuietDry 230М B-3725
| Width | 11 13/16 Inches |
| Depth | 6 Inches |
| Height | 24 1/16 Inches |
| Opening Width | 10 Inches |
| Opening Depth | 6 Inches |
| Opening Height | 9 7/8 Inches |
| Amps | 4 - 4.4 Amps |
| Hertz | 50 - 60 |
| Phase | 1 |
| Voltage | 208 - 240 Volts |
| Wattage | 1,000 Watts |
| ADA Compliant | Yes |
| Drying Time | 17 Seconds |
| Finish | Stainless Steel |
| Hands Free | Yes |
| Installation Type | Built-In |
| RPM | 8,000 |
| Style | Heated |
Contemporary design, ADA compliant recessed hand dryer. 6” deep drying alcove with a curved back and a ceramic water absorbent surface to capture and evaporate water. Type 304 satin-finish, stainless steel. Dryer delivers a 17-second dry time at a mere 70dBA and a sustainable power rating of 1.0kW
115V AC, 8.5 Amp., 50/60 Hz, 1000 Watts, Single Phase, cULus Listed.
208-240V AC, 4.0-4.4 Amp, 50/60 Hz, 1000 Watts, Single Phase, cULus Listed and CE marked.
Gofreeritud toruga komplekt SC0004 Mediclinics RC9331001SMD
RC9331001SMD
99,00 €
Kätekuivati Mediclinics sensoriga, Senior kroom, Lõpumüük! M89AC
Alumiiniumist korpus
Termoplastistist alus
Termokaitselülitiga F-klass induktsiooni
IP23
Pinge 220-240 V
Elektriisolatsiooni klass II
Voolutarve 11A
Kaal 4 kg
Koguvõimsus 1640W
Eeldav kuivatusaeg 38 sek
263,00 €
Kätekuivati BJÖRK valge/BIANCO MALE plaadiga DAN DRYER 3000-72
PRODUCT DESCRIPTION
• Winner of a Red Dot Design Award!
• Drying cycle of only 10-15 seconds.
• Powerful commutator motor with carbon brushes.
• Comes in trendy matt black and classic white as standard.
• Also available in all RAL colours and coated with different prints.
• Top plate in 6 optional standard designs.
• LED light indicates when machine is in use.
• Adjustable sensor range, motor speed and heating setting.
• 5-year warranty.
| SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Product number: | 3000 / EAN no. 5-709818-030005 |
| Technical data: |
Touch-free hand dryer with white-painted steel housing (RAL 9003, gloss 60). Equipped with top plate. Infra-red sensor and elektronic timer. Drying cycle: 10-15 sec. IPX1, 230 V, 50/60 Hz, 1600 W, Class I (earthed). 76 dBA.
|
| Dimensions | H: 330 mm, W: 205 mm, D: 183 mm |
| Net Weight: | 6.5 kg |
1223,00 €
Kätekuivati BJÖRK RAL / NEGRO INGO plaadiga DAN DRYER 3002-70
PRODUCT DESCRIPTION
• Winner of a Red Dot Design Award!
• Drying cycle of only 10-15 seconds.
• Powerful commutator motor with carbon brushes.
• Available in all RAL colours.
• Comes in trendy matt black and classic white as standard.
• Also available coated with different prints.
• Top plate in 6 optional standard designs.
• LED light indicates when machine is in use.
• Adjustable sensor range, motor speed and heating setting.
• 5-year warranty.
| SPECIFICATIONS | |
|---|---|
| Product number: | 3002 / EAN no. 5-709818-030029 |
| Technical data: |
Touch-free hand dryer with steel housing in optional RAL colour. Equipped with top plate. Infra-red sensor and elektronic timer. Drying cycle: 10-15 sec. IPX1, 230 V, 50/60 Hz, 1600 W, Class I (earthed). 76 dBA.
|
| Dimensions | H: 330 mm, W: 205 mm, D: 183 mm |
| Net Weight: | 6.5 kg |
1374,00 €
Prügikast senasisene 11L, R/V teras satiin Wagner Ewar WP134S
298 x 598 x 120 mm
11 l
- Waste bin in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 304).
- All-stainless steel housing; all corners fully welded, visible surfaces satin finished and brushed.
Further available surfaces: see below. - Equipped with removable mesh basket. Capacity approx. 11 l. Accessible through lockable door with self-closing, flame-retardant disposal flap.
- Also suitable for use as a hygiene waste bin with the optional plastic hygiene bin WP34.
- Keyed alike cylinder lock in corrosion-resistant zinc die-casting.
- Wear parts can be replaced as modules.
- Installation dimensions: 300 x 600 x 110 mm
- Mounting: With eight screws in wall opening through fixing holes in the side walls.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 5,7






