Delabie Paneel seinale, valamule CANAL 3000mm, R/V teras 100310
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 14-21 päeva
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Delabie Paneel seinale, valamule CANAL 3000mm, R/V teras 100310
3000mm splashback for lavabo CANAL wash trough
Ref. 100310
Splashback for CANAL wash trough.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin stainless steel.
Stainless steel thickness: 1.2mm.
Length: 3000mm.
Plaster püüdur kipsieraldaja GIPS-01 Elcee 255, 9L, R/V teras, AISI304
INTRA
Overall dimension in mm Ø300 x 382 Inlet dimension in mm 1.5" Outlet dimension in mm 1.5" Material AISI 304 Material thickness in mm 1.5 Gross weight in kg 7.70
1309,00 €
Automatne kummikute pesur düüsiga, 12V, 50Hz RST AZP Brno AMO 01
Automatne kummikute pesur düüsiga, 12V, 50Hz
automatic washing system for wellingtons with jets - 12V, 50Hz
AMO 01 is a stainless steel automatic washing system for wellingtons with sensor-controlled water nozzles. When stepping into the washing chamber of the system (scanning zone) water starts to flow from the nozzles automatically and wellingtons are cleaned of dirt. Water stops flowing with a certain time delay after the foot has been removed from the scanning zone.
AMO 01 is designed for a single pipe inlet of pre-mixed water from the circulation or water pre-mixed by means of a thermostatic valve.
The AMO 01 automatic washing system is intended mainly for operations with slight shoe contamination where quick washing at maximum water savings is guaranteed.
Package contents
- body of the washing machine
- photocell head
- nozzles – 8 pcs
- electromagnetic valves 2 pcs
- corner valves with filter
- connecting hoses
| Radius of sensor | 0 – 0,4 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,3 – 1,0 MPa |
| Outlet | d = 32 mm |
| Inner dimensions of the trough | 250 x 400 x 280 mm |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 12 V, 50 Hz |
| Power requirement | 10 VA |
| Source of power supply | ZAC 1/20 (max. 2 x AMO 01) |
| ZAC 1/50 (max. 5 x AMO 01) | |
| Weight | 18 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet d = 32 mm
- Set up cable for power supply – 12 V, 50 Hz from source of power supply ZAC
Automatne kummikute pesur harjaga, 220V, 50Hz roostevaba teras AZP Brno RMO 02
RMO 02
automatic washing system for wellingtons
RMO 02 is a stainless steel sensor-controlled washing system with rotary brushes for wellingtons. A built-in photocell sensor reacts to the user holding the handrail. The electromagnetic valve switches on, opens the water inlet, the brushes start to rotate and the circular jet injection of the disinfecting lotion is carried out. After placing the foot with the wellington on the grid in between the rotary brushes, the sole is cleaned by means of the horizontal brush and the leg portion is cleaned by means of two vertical brushes. The system is automatically switched off when the user releases the handrail. There is a CENTRAL/STOP button on the handrail for emergency switch-off.
The washing system is intended for free standing installation on the floor. Imperfections of the floor are balanced out by four adjustable hobs. The construction of the system allows the outlet to be placed above the floor level.
The RMO 02 washing system, with its easy maintenance, is mainly intended for operations where quick removal of mechanical dirt from wellingtons is required.
The canister with disinfecting solution is not part of the delivery.
Package contents
- body of the washing machine
- removable grid
- electronics with photocell
- three rotary brushes
- jerican holder
- priming hose
- adjustable supporting legs
- central stop button
| Radius of sensor | 0,7 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,1 – 1,0 MPa |
| Outlet | G 6/4” |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 230 V, 50 Hz |
| Power requirement | 370 W |
| Water temperature | max. 42°C |
| Weight | 95 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet G 6/4” via effluvial cover
- Set up cable for power supply – 230 V, 50 Hz
Intra U1 R/V teras L375mm kompaktne koristaja valamu, pritsmisplekiga
Valamu R/V terasest
Garaazi/koristusruumi jaoks
338,00 €
Intra seinale kinniatav majandusvalamu VK 480x385x190mm, R/V teras
VK44STD
Wall hung utility sink in stainless steel. Supplied with fixing brackets.
310,00 €






