Pinnapealne desinfikanti, seebi ja losjoonide jaoks Euro dosaator 500ml, kontaktivaba RX5T (1.5 ml Dosage) Ophardt Hygiene
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 3-4 nädala
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Pinnapealne desinfikanti, seebi ja losjoonide jaoks Euro dosaator 500ml, kontaktivaba RX5T (1.5 ml Dosage) Ophardt Hygiene
RX 5 T puutevaba lauadosaator vedelseepide ja desinfitseerimisvahendite jaoks, puutevaba sensortehnoloogiaga, 500 ml, plastikust, vabalt seisev, valikuline: seinakinnitus ja kolonn, valmis ühekordseks hügieenipakendiks, doseerib umbes 1,5 ml/vahetus, reguleeritav doseerimine (1-3 vahetust), töötab 4 LR 14 patareiga
| Plastic |
| Touchless |
| 500 ml |
| Disinfection |
| 102x269x142 (WxHxD in mm) |
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 154 |
| Product Type: | Hygiene dispenser |
| Dispenser type: | Euro bottle dispenser |
| Operating type: | Touchless |
| Housing: | Plastic, white |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | ABS plastic |
| Dosing pump: | long-life plastic pump with straight suction tube |
| Dosage quantity: | 1.5 ml/stroke |
| Filling good: | Disinfectant, Liquid soaps |
| Smart function: | None |
| Power type: | Battery |
| with drip tray: | No |
| Batteries: | 4x LR14 batteries |
| Cleaning: | manual wipe disinfection, not dishwashersafe, not autoclavable |
Video
RX 5 T seina klinnitus dosaatorile Ophardt Hygiene
Art. no. 4401226
| Lock |
| 85x247x49 (WxHxD in mm) |
Ophardt Hygiene Jalg dosaatorile RX5T 1422671
Jalg dosaatorile RX 5 T
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Kollane Ophardt Hygiene
SH RX 5 T Yellow
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Orange Ophardt Hygiene
SH RX 5 T Orange
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Punane Ophardt Hygiene
SH RX 5 T RED
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Valge Ophardt Hygiene SHRX5T-W
SH RX 5 T White
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Ophardt Hygiene Jalg dosaatorile RX5T 1422671
Jalg dosaatorile RX 5 T
Seebidosaator senasisene 1000ml , R/V teras satiin Wagner Ewar WP106S
LIQUID SOAP DISPENSER WP 106
148 x 148 x 120 mm
1000 ml soap tank
- Liquid soap dispenser in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 316L).
- All-stainless steel housing; all corners fully welded, visible surfaces satin finished and brushed.
Further available surfaces: see below. - One-hand operated and non-drip soap pump with 1000 ml tank and pressure valve in brass.
- Tank with large, lockable refill opening.
- Designed for standard liquid soaps.
- Accessible for refilling through lockable, removable front panel with fall protection.
- Keyed alike cylinder lock in corrosion-resistant zinc die-casting.
- Wear parts can be replaced as modules.
- Installation dimensions: 150 x 150 x 110 mm
- Mounting: With four screws in wall opening through fixing holes in the side walls.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 2,0
Desinfikatsiooni dosaator senasisene 950ml R/V teras satiin Wagner Ewar WP208-7S
DISINFECTANT DISPENSER WP 208-7
148 x 448 x 120 mm
950 ml tank
- Disinfectant dispenser in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 316L).
- All-stainless steel housing; all corners fully welded, visible surfaces satin finished and brushed. Further available surfaces: see below.
- One-hand operated and non-drip disinfectant pump with 950 ml tank.
- Tank with large, lockable refill opening.
- Designed for standard disinfectants.
- Inspection slot to indicate fill level.
- Accessible for refilling through lockable, removable front panel with fall protection.
- Keyed alike cylinder lock in corrosion-resistant zinc die-casting.
- Wear parts and front panel can be replaced as modules.
- Installation dimensions: 150 x 450 x 110 mm
- Mounting: With four screws in wall opening through fixing holes in the side walls.
- Delivery includes fixing material and first fill with soap.
- Weight (in kg): 3,0
Lukustav plaat- Desintifikatsiooni dosaatorile 500ml, R/V teras satiin Wagner Ewar
727132
COVER PLATE LOCKABLE 727132
for WP 120
77 x 187 x 70 mm
0,3 kg
Desintifikatsiooni dosaator 1000ml, R/V teras satiin Wagner Ewar WP121
DISINFECTANT DISPENSER WP 121
93 x 290 x 225 mm
1000 ml bottle
- Disinfectant dispenser in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 304).
- Half-open stainless steel housing; visible surfaces satin finished and brushed.
- Elbow-operated disinfectant pump, can be set to different levels and autoclaved.
- Designed for standard 1000 ml disposable bottles of disinfectant.
- Accessible for refilling from the front side. Lockable cover plate in stainless steel as an option for a surcharge.
- Further accessories for a surcharge: drip tray
- Wear parts can be replaced as modules.
- Mounting: With three screws through holes in the back wall.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 1,2






