Pinnapealne desinfikanti, seebi ja losjoonide jaoks Euro dosaator 500ml, kontaktivaba RX5T (1.5 ml Dosage) Ophardt Hygiene
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 3-4 nädala
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Pinnapealne desinfikanti, seebi ja losjoonide jaoks Euro dosaator 500ml, kontaktivaba RX5T (1.5 ml Dosage) Ophardt Hygiene
RX 5 T puutevaba lauadosaator vedelseepide ja desinfitseerimisvahendite jaoks, puutevaba sensortehnoloogiaga, 500 ml, plastikust, vabalt seisev, valikuline: seinakinnitus ja kolonn, valmis ühekordseks hügieenipakendiks, doseerib umbes 1,5 ml/vahetus, reguleeritav doseerimine (1-3 vahetust), töötab 4 LR 14 patareiga
| Plastic |
| Touchless |
| 500 ml |
| Disinfection |
| 102x269x142 (WxHxD in mm) |
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 154 |
| Product Type: | Hygiene dispenser |
| Dispenser type: | Euro bottle dispenser |
| Operating type: | Touchless |
| Housing: | Plastic, white |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | ABS plastic |
| Dosing pump: | long-life plastic pump with straight suction tube |
| Dosage quantity: | 1.5 ml/stroke |
| Filling good: | Disinfectant, Liquid soaps |
| Smart function: | None |
| Power type: | Battery |
| with drip tray: | No |
| Batteries: | 4x LR14 batteries |
| Cleaning: | manual wipe disinfection, not dishwashersafe, not autoclavable |
Video
RX 5 T seina klinnitus dosaatorile Ophardt Hygiene
Art. no. 4401226
| Lock |
| 85x247x49 (WxHxD in mm) |
Ophardt Hygiene Jalg dosaatorile RX5T 1422671
Jalg dosaatorile RX 5 T
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Kollane Ophardt Hygiene
SH RX 5 T Yellow
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Orange Ophardt Hygiene
SH RX 5 T Orange
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Punane Ophardt Hygiene
SH RX 5 T RED
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Tilgapüüdja dosaatorile RX5T Valge Ophardt Hygiene SHRX5T-W
SH RX 5 T White
Removable plastic drip tray
Drip tray for RX 5 T dispensers, ABS plastic
| Brand: | RX |
|---|---|
| Quantity / Pallet EU: | 1800 |
| Product Type: | Drip tray |
| Filling volume (ml): | 500 ml |
| Material: | Plastic |
| for dispensers with table holder: | Yes |
| Mounting: | for dispenser tied mounting |
Valamu segisti infrapuna sensoriga VOLTA Presto 55160
55160
Sensoriga valamusegisti
kroom
VOLTA
Presto
kroom
787,00 €
Vedelseebidosaator R/V teras, harjatud 0,7 L mahutiga Wagner Ewar P101-1S
Seebidosaator
Harjatud, R/V teras AISI304
Maht 0,7L
Liquid soap dispenser WP101-1
- Liquid soap dispenser in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 316L).
- All-stainless steel housing; all corners fully welded, visible surfaces satin finished and brushed.
Further available surfaces: see below. - One-hand operated and non-drip soap pump with 700 ml tank.
- Tank with large, lockable refill opening.
- Designed for standard liquid soaps or hand lotions.
- Inspection slot to indicate fill level.
- Accessible for refilling through lockable, hinged housing.
- Keyed alike cylinder lock in corrosion-resistant zinc die-casting.
- Wear parts can be replaced as modules.
- Mounting: With two screws through key holes and one optional anti-theft hole in the back wall.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 1.2
Desintifikatsiooni dosaator tööpinnale, kroom Wagner Ewar WP122-1
TABLETOP DISINFECTANT DISPENSER IN CHROME-PLATED BRASS WP 122-1
Ø 30 x 86 mm
projection 76 mm
- Tabletop disinfectant dispenser in chrome-plated brass.
- Solid body in brass; visible surfaces high-gloss chrome-plated.
- Design height:86 mm
Outlet height: 68 mm
Projection: 76 mm - Non-drip disinfectant pump with 500 ml disinfectant bottle in plastics and pressure valve in brass.
- Also available with 250 ml or 1000 ml containers in plastics.
- 500 ml container in stainless steel as an option for a surcharge.
- Designed for standard disinfectants.
- Refillable from above by unscrewing the top part.
- Wear parts can be replaced as modules.
- Installation dimensions: Ø 22-26 mm,
surface thickness max. 40 mm. - Mounting: With one counternut.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 0,7
Desintifikatsiooni dosaator tööpinnale, R-V teras poleeritud Wagner Ewar WP122-3P
TABLETOP DISINFECTANT DISPENSER IN STAINLESS STEEL WP 122-3
Ø 30 x 86 mm
projection 90 mm
- Tabletop disinfectant dispenser in robust, germ-reducing and easy-care stainless steel (AISI 316L).
- Solid stainless steel body; visible surfaces satin finished. Further available surfaces: see below.
- Design height:86 mm
Outlet height: 68 mm
Projection: 76 mm - Non-drip disinfectant pump with 500 ml disinfectant bottle in plastics and pressure valve in stainless steel.
- Also available with 250 ml or 1000 ml containers in plastics.
- 500 ml container in stainless steel as an option for a surcharge.
- Designed for standard disinfectants.
- Refillable from above by unscrewing the top part.
- Wear parts can be replaced as modules.
- Installation dimensions: Ø 22-26 mm,
surface thickness max. 40 mm. - Mounting: With one counternut.
- Delivery includes fixing material.
- Weight (in kg): 0,7
Automatne kummikute pesur harjaga, 220V, 50Hz roostevaba teras AZP Brno RMP 02
automatic washing system for soles with rotary brushes - 230V, 50Hz
RMP 02 is a stainless steel sensor-controlled washing system with rotary brushes for wellingtons. A built-in photocell sensor reacts to the user holding the handrail. The electromagnetic valve switches on, opens the water inlet, the brushes start to rotate and the circular jet injection of the disinfecting lotion is carried out. After placing the foot with the wellington on the grid in between the rotary brushes, the sole is cleaned by means of the horizontal brush. There is a CENTRAL/STOP button on the handrail for emergency switch-off.
The washing system is intended for free standing installation on the floor. Imperfections in the floor are balanced out by four adjustable hobs. The construction of the system allows the outlet to be placed above floor level. Large pieces of dirt are collected by a sieve, which can be easily cleaned. The sieve and brush can be taken out without using a tool.
The RMP 02 washing system, with its easy maintenance, is mainly intended for operations where quick removal of mechanical dirt from wellingtons is required.
The canister with disinfecting solution is not part of the delivery.
Package contents
- body of the washing machine
- removable grid
- electronics with photocell
- rotary brush
- hand brush
- jerican holder
- priming hose
- adjustable supporting legs
- central stop button
| Radius of sensor | 0,5 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,1 – 1,0 MPa |
| Outlet | G 6/4” |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 230 V, 50 Hz |
| Power requirement | 370 W |
| Water temperature | max. 42°C |
| Weight | 41 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet G 6/4” via effluvial cover
- Set up cable for power supply – 230 V, 50 Hz






