Pesurenn roostevabast terasest Intra PV120 1200mm, konsoolidega
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-4 nädalat
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Pesurenn roostevabast terasest Intra PV120 1200mm, konsoolidega
Pesurenn konsoolidega 1200mm
Failid
Valamu jalagadel 700x700, kõrgus 850mm , R/V teras Sanela SLUN15
Sanela SLUN15
Stainless steel floor standing bulk sink, 700x700x850 mm
Characteristics
- stainless steel bulk sink with supporting legs with a sheating
- without a tap hole (could be made to order)
- possibility of fine plane regulation by the regulation screws on the supporting legs
- available also in dimensions 600 x 600 x 850 mm
- material CrNi 18/10 (AISI-304)
- brushed finish
- different dimensions could be made to order
| Order number | 93150 |
| Code | SLUN 15 |
2-ne Valamu jalgalel 1200x700, kõrgus 850mm , R/V teras Sanela SLUN16
Sanela SLUN16
2-ne Valamu jalaga 1200x700, kõrgus 850mm , R/V teras
Нержавеющая большегрузная двойная мойка на ножках, 1200 x 700 x 850 мм
Характеристики
- stainless steel bulk double-sink with a sheating
- without a tap hole (could be made to order)
- possibility of fine plane regulation by the regulation screws on the supporting legs
- possibility to order inner sinks in dimensions: 400 x 300 x 200 mm/ 400 x 400 x 250 mm/ 400 x 400 x 200 mm
- available also in the length 1400 mm
- material CrNi 18/10 (AISI-304)
- brushed finish
- different dimensions could be made to order
| Арт. № | 93160 |
| Название | SLUN 16 |
Pissuaari vahesein URC, roostevaba teras AISI 304 Portinox URC-SEP
1092х383х80 мм
Automatne kummikute pesur düüsiga, 12V, 50Hz RST AZP Brno AMO 01
Automatne kummikute pesur düüsiga, 12V, 50Hz
automatic washing system for wellingtons with jets - 12V, 50Hz
AMO 01 is a stainless steel automatic washing system for wellingtons with sensor-controlled water nozzles. When stepping into the washing chamber of the system (scanning zone) water starts to flow from the nozzles automatically and wellingtons are cleaned of dirt. Water stops flowing with a certain time delay after the foot has been removed from the scanning zone.
AMO 01 is designed for a single pipe inlet of pre-mixed water from the circulation or water pre-mixed by means of a thermostatic valve.
The AMO 01 automatic washing system is intended mainly for operations with slight shoe contamination where quick washing at maximum water savings is guaranteed.
Package contents
- body of the washing machine
- photocell head
- nozzles – 8 pcs
- electromagnetic valves 2 pcs
- corner valves with filter
- connecting hoses
| Radius of sensor | 0 – 0,4 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,3 – 1,0 MPa |
| Outlet | d = 32 mm |
| Inner dimensions of the trough | 250 x 400 x 280 mm |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 12 V, 50 Hz |
| Power requirement | 10 VA |
| Source of power supply | ZAC 1/20 (max. 2 x AMO 01) |
| ZAC 1/50 (max. 5 x AMO 01) | |
| Weight | 18 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet d = 32 mm
- Set up cable for power supply – 12 V, 50 Hz from source of power supply ZAC
Pissuaari mehhanism infra-red paigalduse karbiga, 24 V DC Sanela SLP02K
SLP 02K
Urinal infra-red flushing unit with a mounting box, 24 V DC
Characteristics
- system reacts to the user attendance in front of the urinal at a maximum distance of 0,7 m, minimum stay time in active range is 7,5 s
- water flows after the user leaves active range
- adjustable flushing time 0,5 - 15,5 s
- parameters adjustment by remote control SLD 03
- automatic hygiene flushing after 24 hours non-use
- possibility to regulate a water flow by the ball valve
| Order number | 01022 |
| Code | SLP 02K |
Supply specification
Technical information
Mounting box dimension:140 x 140 x 75 mm
Operating voltage: 24 V DC
Active range: 0,6 - 0,75 m
Recommended flow pressure: 0,1 - 0,6 MPa
Rate of flow: 18 l/min (inf. data)
Water inlet: male thread G 3/4“
Water outlet: male thread G 3/4“






