- Frost-free drinking fountain
- Made from masive and from glass peened stainless steel
- Suitable for schools, urban space etc.
- Beautiful design
- Without any sharp edges
- Automatic closing grip
- Reduces water wastage
Delabie Paneel seinale, valamule CANAL 2400mm, R/V teras 100300
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 14-21 päeva
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Delabie Paneel seinale, valamule CANAL 2400mm, R/V teras 100300
Splashback 2400mm for CANAL wash trough
Ref. 100300
Splashback for CANAL wash trough.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1.2mm.
Length: 2,400mm.
TECHNICAL FEATURES
Splashback 2400mm for CANAL wash trough
Ref. 100300
| Height | 300mm |
|---|---|
| Length | 2400mm |
| Width | 1.5mm |
| Thickness | 1.2mm |
| Finish | 304 polished satin stainless steel |
Failid
Delabie valamu CANAL 2400mm, R/V teras (4 kohta) 120300
CANAL wall-mounted wash trough
Ref. 120300
Wall-mounted wash trough for 4 posts - 2,400mm
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1mm for the bowl, 1.5mm for surroundand fixing brackets.
Easy to install: no joint concealers to install, light wash trough.
Drainage on the right.
With no tap hole.
Supplied with 1 ½" waste.
Without overflow.
Supplied with brackets and fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14296.
Weight: 20kg.
Possible to add a bacteriostatic 304 stainless steel splashback (ref. 0011800007).
| Height | 250mm |
|---|---|
| Length | 2400mm |
| Width | 400mm |
| Thickness | 1mm (basin) et 1.5mm (edge and fixing brackets) |
| Finish | 304 polished satin stainless steel |
1298,00 €
Kätepesuvalamu segistiavadega RS72 roostevaba teras, ülevoolutoruga
560x420 +konsoolid INTRA
General
| Size (mm): | 560 x 420 x 199 |
Accessories
| Included: | |
| Extra equipment: | Brackets |
| Mounting: | Wall mount |
| Finish: | Satin |
| Properties: | Overflow |
435,00 €
Delabie Valamu HEMI d310mm AISI304 poleeritud roostevaba teras 120471
Delabie Valamu HEMI d310mm AISI304 poleeritud roostevaba teras
HEMI inset round washbasin Ø 310mm - Ref. 120471
Round basin for recessed installation from above or below.
Basin internal diameter: 310mm.
Cut-out diameter: 330mm for installation from above, 310mm for installation from below.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
304 stainless steel, bright polished
Stainless steel thickness: 1mm. One-piece, seam-free pressed bowl.
Rounded edges prevent injury. Supplied with 1¼" waste. Without overflow.
CE marked.
Complies with European standard EN 14688. Weight: 1.5kg.
284,00 €
Intra ICON valamu IC1 harjatud, alt paigaldamiseks
General
| Size (mm): | 525 x 334 x 97 |
| Large bowl (mm): | 500 x 310 x 83 |
| Designer: | Halvor Thorsen |
Description
Icon hand wash basin IC1-22 in stainless steel 18/10, is designed for under mounting.The hand wash basin is pressed in one piece and has laser-cut integrated outlet holes that are concealed by a removable outlet cover.The basin is supplied with waste. Without overflow.
Brushed finish.
446,00 €






