Valamu Fraju sifooni kate, R/V teras 100930
Kaubamärk:
Ühik: tk
Tarneaeg: 1-2 nädalad
‼️ Kasuta promokoodi KEVAD2026 ostukorvis ja saa soodustust – ainult täna!
▼ Loe edasi: ...
✅ Populaarsed tooted Tallinna laos kohe olemas — tarneaeg 1–3 päeva või tule ise järele.
✅ Kui toode on tellimisel, uuri lähemalt — saame tihti pakkuda oodatust kiiremat tarnet: info@pegu.ee
✅ Kõikidele toodetele garantii 2 aastat ja 14‑päevane tagastusõigus.
✅ Automaatne arve e‑postile. E‑arve soovijatel palume lisada märge kommentaaridesse.
ℹ️ Hind sisaldab käibemaksu.
Valamu Fraju sifooni kate, R/V teras 100930
TECHNICAL FEATURES
Siphon cover for FRAJU washbasin
Ref. 100930
| Height | 400mm |
|---|---|
| Length | 275mm |
| Width | 160mm |
| Thickness | 1.2mm |
| Finish | Polished satin 304 stainless steel |
Failid
Delabie Valamu Fraju INVA R/V teras , ilma ülejooksuta 120440
FRAJU PMR washbasin
Ref. 120440
Wall-mounted washbasin, 620x505mm.
Suitable model for people with reduced mobility.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1.2mm for the bowl and 1.5mm for surround.
Rounded edges prevent injury.
Without tap hole.
Supplied with 1¼" waste.
Without overflow.
Supplied with fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14688.
Weight: 5kg.
755,00 €
Delabie Valamu Fraju roostevaba teras , ilma ülejooksuta 120430
FRAJU wall-mounted washbasin
Ref. 120430
Wall-mounted washbasin, 540x480mm.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1.2mm for the bowl and 1.5mm for surround.
Rounded edges prevent injury.
Without tap hole.
Supplied with 1¼" waste.
Without overflow.
Supplied with fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14688.
Weight: 4.65kg.
630,00 €
Valamu Fraju segisti avaga roostevaba teras , ilma ülejooksuta 121430
FRAJU wall-mounted washbasin
Ref. 121430
Wall-mounted washbasin, 540x480mm.
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1.2mm for the bowl and 1.5mm for surround.
Rounded edges prevent injury.
With Ø 35mm central tap hole.
Supplied with 1¼" waste.
Without overflow.
Supplied with fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14688.
Weight: 4.65kg.
649,00 €
Köögisegisti Damixa Pine kõrge G-tila kroom
1706600
174,82 €
Medinox shampooniriiul rest R/V teras harjatud AI0140CS
R/V teras AISI304
65,00 €
Automatne kummikute pesur harjaga, 220V, 50Hz roostevaba teras AZP Brno RMO 02
RMO 02
automatic washing system for wellingtons
RMO 02 is a stainless steel sensor-controlled washing system with rotary brushes for wellingtons. A built-in photocell sensor reacts to the user holding the handrail. The electromagnetic valve switches on, opens the water inlet, the brushes start to rotate and the circular jet injection of the disinfecting lotion is carried out. After placing the foot with the wellington on the grid in between the rotary brushes, the sole is cleaned by means of the horizontal brush and the leg portion is cleaned by means of two vertical brushes. The system is automatically switched off when the user releases the handrail. There is a CENTRAL/STOP button on the handrail for emergency switch-off.
The washing system is intended for free standing installation on the floor. Imperfections of the floor are balanced out by four adjustable hobs. The construction of the system allows the outlet to be placed above the floor level.
The RMO 02 washing system, with its easy maintenance, is mainly intended for operations where quick removal of mechanical dirt from wellingtons is required.
The canister with disinfecting solution is not part of the delivery.
Package contents
- body of the washing machine
- removable grid
- electronics with photocell
- three rotary brushes
- jerican holder
- priming hose
- adjustable supporting legs
- central stop button
| Radius of sensor | 0,7 m |
| Water inlet | G 1/2“ |
| Water pressure | 0,1 – 1,0 MPa |
| Outlet | G 6/4” |
| Electricity protection | IP 55 |
| Power supply | 230 V, 50 Hz |
| Power requirement | 370 W |
| Water temperature | max. 42°C |
| Weight | 95 kg |
- Set up water inlet as per picture
- Set up outlet G 6/4” via effluvial cover
- Set up cable for power supply – 230 V, 50 Hz
Delabie valamu CANAL 2400mm, R/V teras (4 kohta) 120300
CANAL wall-mounted wash trough
Ref. 120300
Wall-mounted wash trough for 4 posts - 2,400mm
Bacteriostatic 304 stainless steel.
Polished satin finish.
Stainless steel thickness: 1mm for the bowl, 1.5mm for surroundand fixing brackets.
Easy to install: no joint concealers to install, light wash trough.
Drainage on the right.
With no tap hole.
Supplied with 1 ½" waste.
Without overflow.
Supplied with brackets and fixing elements.
CE marked. Complies with European standard EN 14296.
Weight: 20kg.
Possible to add a bacteriostatic 304 stainless steel splashback (ref. 0011800007).
| Height | 250mm |
|---|---|
| Length | 2400mm |
| Width | 400mm |
| Thickness | 1mm (basin) et 1.5mm (edge and fixing brackets) |
| Finish | 304 polished satin stainless steel |
1298,00 €
Joogifontään Intra Endura ED2, R/V teras
Drinking fountain in stainless steel 18/10 for wall mounting. Supplied with supporting bracket, grated waste, wall panel and water bubbler.
545,00 €






